Survivor All Star 2024 kim elendi?

TV8

Survivor yarışması, Türkiye versiyonu, Acun Medya tarafından organize ediliyor ve çekimleri yapılıyor. Survivor All Star 2024 yarışması Dominik Cumhuriyetinde düzenleniyor ve Türkiye’de yaşayanlar TV8 televizyon kanalından izleyebiliyor. 2024 yarışması, TV8 kanalında 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren yayınlanmaya başlamıştır. 
Büyük bir izleyici kitlesi tarafından izleniyor. Acun Ilıcalı tarafından hazırlanan ve sunulan yarışma programıdır. Her yıl farklı konseptlerle sunuluyor. All Star 2024 olarak hazırlanan yeni programda öncekilerden farklı konsept kullanılıyor ve her yarışma, kendi becerileri ve dayanıklılıkları ile yapılan düelloları kazanmaya çalışıyor.

Survivor Yarışması
Survivor yarışması, dünyanın birçok ülkesinde yapılıyor ve ülkelere göre farklı kanallarda yayınlanıyor. Tüm yarışmacılar, yerleşim yerlerinden uzak bir yerde yaşamaya ve yarışmaya zorlanıyor. Takım yarışmaları ile başlayan oyun daha sonraki aşamalarda bireysel yarışmalarla devam ediyor. 
Her yarışmacı, yapılan her oyunda elde ettiği başarılara göre puan toplar. Toplanan puanlar, yarışmacıların ileri bölümlerde ödüller kazanmasını ya da elenme risklerini ortadan kaldırıyor. Önceki yıllarda yapılan survivor yarışmalarında oyuncuların performanslarına göre sms puanları toplanıyordu. All Star 2024 yarışmasında sms olmayacağı açıklanmıştır.

Survivor All Star 2024 Yayın Tarihi
Survivor All Star yarışması, Acun Medya şirketi tarafından hazırlanan bir programdır ve aynı firmanın hazırlayıp sunduğu, Masterchef yarışmasının finalinden sonra yayınlanmaya başlanacaktır. 
Önceki yıllarda Ocak ayının ilk haftası, Survivor All Star yarışmasının yayınlanacağı tarih olarak belirlenmiştir. 2024 yarışması için yayınlanma programı, 1 Ocak 2024 tarihinde yayınlanacak şekilde planlanmıştır. Dominik Cumhuriyetinde çekimi yapılan yarışma programı, Ocak ayının ilk haftasında yayınlanmaya başlanmıştır.

Survivor All Star 2024 Hangi Kanalda Yayınlanıyor?
Yarışma programları, farklı kanallarda yayınlanıyor. Her televizyon kanalı, farklı programlar hazırlatıyor ve yayınlanıyor. Survivor All Star 2024 yarışma programı, TV8 kanalında yayınlanıyor. Son yıllarda survivor yarışmaları ve yarışmayla bağlantılı programlar, TV8 kanalında haftanın belirli günlerinde yayınlanıyor.

Survivor All Star 2024 Nerede Yapılıyor?
Survivor 2024 yarışması, All Star olarak yapılıyor ve önceki yıllarda yarışmalara katılan ve belirli başarılara ulaşan, star olan oyuncu kadroları oluşturuluyor. Survivor All Star yarışması, 2024 yılında Dominik Cumhuriyeti’nde yapılıyor. Dominik Cumhuriyeti, Karayiplr Hispanyola adasında yer alıyor. 
Konum olarak, Jamaika ve Küba’nın doğusunda, Porto Riko’nun batısında yer alıyor. Dominik Cumhuriyeti’nde yaşam alanlarından soyutlanmış bölgeye yerleştirilen oyuncular, doğal şartlarla mücadele ederek yaşamlarını sürdürüyor ve günlük yarışma programlarına göre mücadelelerini sürdürüyorlar.

Survivor All Star Konsepti
Survivor yarışmalarında her yıl farklı bir konsept uygulanıyor. Haftalık yarışmalarda eleme potasına girecek yarışmacılar, takımdaki diğer oyuncuların oylarıyla belirleniyor. Eleme potasına giren oyuncular arasından hangisinin eleneceği ile izleyicilerden gelen sms puanları ile belirleniyordu. Survivor All Star 2024 yarışmasında sms olmayan bir konsept uygulanıyor. 

Uygulanacak konseptin tüm detayları hem yarışmacılara hem de izleyicilere, program koordinatörü Acun Ilıcalı tarafından duyurulmuştur. Sms konsepti uygulanmayacağı için yarışmacılar arasında yapılacak olan düelloda kaybeden oyuncu haftanın eleneni olacaktır.

Survivor All Star Yarışmaları
Survivor 2024 konsepti All Star olarak düzenleniyor. Yarışmaya toplamda 25 yarışmacı katılıyor. Yarışmacılar, önceki yıllarda yapılan yarışmalara katılanlar arasından seçiliyor. Yarışmacılara teklifler götürülüyor ve teklifi kabul edenler listeye ekleniyor. 
2024 yılında survivor kadrosunda yer alacak olan yarışmacılar, sosyal medya ve çeşitli kanallar üzerinden duyurulmaya başlandı. Yarışmacılar arasında, önceki yıllara damgasını vuran Merve Aydın, Turabi Çamkıran, Yiğit Poyraz, Nagihan Karadere, Ersin Korkut gibi önemli isimler yer alıyor.

Survivor All Star 2024 Takımları
TV8 televizyon kanalında her yıl Ocak – Haziran ayları arasında yayınlanan survivor yarışmasında takımlar, yıllara göre belirlenen konseptlere göre oluşturuluyor. Önceki yıllarda ünlüler ve gönüllüler olarak oluşturulan takımlar, 2024 yılında All Star konsepti ile hazırlanıyor ve takımlar, kırmızı takım ve mavi takım olarak oluşturuluyor. Oyuncu sayısı belirli sayı altına düşene kadar yarışma kırmızı ve mavi takım mücadeleleri olarak devam edecektir.

Survivor All Star Kırmızı Takım Yarışmacıları
Survivor All Star yarışma kadroları oluşturulduktan sonra yarışmanın ilk bölümünde takımlar oluşturulmuştur. Takımlar, yarışma kurallarına ve oyuncuların bazı özelliklerine göre oluşturuluyor. 

Kırmızı takımda yer alan yarışmacılar şunlardır:
o    Merve Aydın,
o    Pınar Saka,
o    Gizem Meriç,
o    Nagihan Karadere,
o    Berna Canbeldek,
o    Aleyna Kalaycıoğlu,
o    Doğukan Manço,
o    Ersin Korkut,
o    Furkan Kızılay,
o    Turabi,
o    Sercan Yıldırım,
o    Bozok Gören,
o    Nihat Altınkaya,
Takımlar oluşturulduktan sonra yarışmacılar, kırmızı bandajı takmaya başlamıştır. Takıma seçilen tüm oyuncular, takım yarışmalarında oyunları kazanarak ödüllere ulaşmaya çalışacaktır.

Survivor All Star Mavi Takım Oyuncuları
Survivor All Star yarışması için seçilen oyuncular, yarışmanın başlayabilmesi için iki takıma ayrılmıştır. Yarışma, mavi takım ve kırmızı takım arasında yapılacaktır. Takımlar, kadın ve erkek yarışmacılardan oluşuyor. 
Mavi takıma seçilen oyuncular şunlardır:
o    Seda Ocak,
o    Nefise Karatay,
o    Sahra Işık,
o    Begüm Yücetan,
o    Damla Can,
o    Seda Aktuğlu,
o    Hakan Hatipoğlu,
o    Yasin Obuz,
o    Yiğit Poyraz,
o    Özgür Tetik,
o    Ogeday Girişken,
o    Yunus Emre,
Mavi takım toplam 12 yarışmacıdan oluşuyor ve yapılacak yarışmalarda her hafta, takımlardan bir yarışmacı elenecek ve finalde şampiyon belirlenecektir.

Şampiyon Yarışmacılar Kimler?
Survivor Türkiye yarışması, Acun Ilıcalı tarafından hazırlanıyor ve çekimleri yapılıyor. 2005 yılından günümüze kadar her yıl düzenli olarak yapılıyor. En çok izlenen yarışmalardan birisidir. 2024 yılında survivor All Star yapılmasına karar verilmiştir. 2024 yılında yarışmada yer alan ve önceki yıllarda şampiyon olan yarışmacıların bazıları yer alıyor. 

Yarışmacılar arasında yer alan Turabi Çamkıran 2014 ve 2015 yıllarının survivor şampiyonudur. Diğer yarışmacılardan Nihat Altınkaya 2012 yılında, Ogeday Girişken 2017 yılında, Nefise Karatay ise 2023 yılında şampiyon olmuşlardır. Yarışmacılar arasında katıldıkları yıllarda ikinci ve üçüncü olan yarışmacılarda bulunuyor.

Survivor All Star 2024 Turabi Kimdir?
Survivor All Star yarışmasının önemli katılımcılarından birisi olan Turabi Çamkıran, aslen Kahramanmaraşlı olup, 1987 Mersin doğumludur. Survivor yarışmalarında önceki sezonlarda iki defa şampiyonluk yaşamıştır. Kafes dövüşçüsü olarak farklı ülkelerde yarışmalara katılmıştır. Farklı ülkelerde yayınlanan ve farklı ülkelerden katılan yarışmacıların olduğu Dünya Savaşı programında da birincilik kazanmıştır.

Survivor All Star 2024 Seda Ocak Kimdir?
Seda Ocak, 1985 Bursa doğumludur. 100 metre engelli koşucusudur. Evlidir ve atletizm antrenörlüğü yapmaya devam ediyor. TV8 televizyonunda 2014 yılında yayınlanan Ninja Warrior Türkiye yarışmasına katılmıştır. Survivor yarışmalarına, 2019 yılında Türkiye – Yunanistan yarışmasına, 2022 yılında gönüllüler – ünlüler yarışmalarına katılmıştır. 2024 All Star yarışmasında da yer alıyor.

Survivor All Star 2024 Nefise Karatay Kimdir?
Survivor 2023 yarışmasının şampiyonu olan Nefise Karatay, ünlüler takımına yedeklerden katılan oyuncudur. 2000 doğumlu ve milli sporcudur. Engelli atlama, uzun atlama gibi alanlarda kariyer yapmıştır. Spor yapmaya 5 yaşında başlamış ve Fenerbahçe spor kulübünde kariyer yapmıştır. Ailesi ile birlikte İzmir’de yaşıyor. Survivor All Star yarışmasının iddialı yarışmacılarından birisidir.

Survivor All Star 2024 Merve Aydın Kimdir?
Merve Aydın, 1990 İstanbul Bakırköy doğumludur. Babası Ordu, annesi ise Bulgaristan göçmenidir. Atletizm sporuna 14 yaşında başlamıştır. Enka Spor Kulübü sporcusu olarak 2004 yılında katıldığı 800 metre koşularında Türkiye şampiyonu oldu. 
2014 yılında Survivor yarışmasına katıldı ve yarışmayı 3. Olarak tamamladı. 2015 yılında katıldığı survivor All Star yarışmasında finale kaldı. 2018 yılındaki yarışmada da halk oylama sonuçlarına göre yarışmayı 2. Olarak tamamladı. 2024 All Star yarışmasına da iddialı bir şekilde katılıyor.

Survivor All Star 2024 Sercan Yıldırım Kimdir?
Bursaspor’un alt yapısından yetişen ve A takım seviyesine çıkan Sercan Yıldırım 1990 doğumludur. Farklı futbol takımlarında forma giymiştir. 2006 yılında Pepsi Cup Turnuvasında yılın en değerli oyuncusu seçilmiştir. 
2008 – 2009 sezonunda Bursaspor’da şampiyonluk yaşamıştır. Daha sonraki sezonlarda, Galatasaray, Sivasspor, Şanlıurfaspor, Bursaspor, Balıkesirspor, Giresunspor’da forma giydi. A milli takım formasını da 10 defa giyme şansını yakaladı. Survivor yarışmalarına ilk olarak 2022 yılında katıldı. 2024 yılında da yarışmaya seçilen beşinci kişi olmuştur.

Survivor All Star 2024 Ogeday Girişken Kimdir?
2017 yılı survivor yarışmasının şampiyonu olan Ogeday Girişken 1992 doğumludur. Aslen Adana’lıdır. Beden eğitimi ve spor öğretmenliği mezunudur ve Fenerbahçe spor kulübünde, kürek sporu yapıyor. Kürek takımında 10 yıl spor yaptı ve dünya çapında yapılan kürek şampiyonalarına katıldı. 
Televizyonlarda yayınlanan bazı dizilerde de oyuncu olarak yer almıştır. 2017 yılında katılmış olduğu survivor yarışmasını şampiyon olarak tamamladı ve 2021 yılında da yarışmaya katılanlar arasında yer aldı. 2024 yılında da yarışmanın iddialı yarışmacılarından birisi olarak kendisini gösteriyor.

Survivor All Star 2004 Damla Can Kimdir?
Damla Can, 1990 İstanbul doğumludur ve genç yaşlarda spora başlamıştır. Özel spor salonlarında eğitici olarak çalışmakta ve 2016 yılında Survivor yarışmasına gönüllü olarak katılmıştır. Spor salonlarında, fitness, aerobik, step ve jimnastik alanlarında dersler veriyor. Sosyal medya paylaşımları ile dikkatleri çekiyor. Survivor All Star yarışmasında kadın yarışmacılar arasında yer alıyor.

Survivor All Star 2024 Yiğit Poyraz Kimdir?
1994 Bodrum doğumlu Yigit Poyraz, eğitim hayatını tamamladıktan sonra İstanbul’da yaşamaya başladı. Robert Koleji mezunudur ve Boğaziçi İşletme bölümünde eğitimini tamamlamıştır. Yurtdışında da lisans eğitimleri almıştır. 
8 yaşından itibaren basketbola ilgi duymaya başlamış ve aktif olarak basketbol oynamıştır. Sporcu kişiliğinin yanında, Amerikan ve İtalyan tekstil markalarının mümessilliğini yapmıştır. 2024 survivor All Star yarışmasında, mavi takımda yarışıyor.

Survivor All Star 2024 Nagihan Karadere Kimdir?
Nagihan Karadere 1984 Osmaniye Kadirli doğumludur. Engelli ve kısa mesafe koşucusudur. Fenerbahçe formasını giymiştir ve Türkiye’nin en hızlı koşucularından birisidir. 2003 yılında Balkan gençler atletizm şampiyonasında 400 metrede altın madalya kazandı. 
2011 yılında Çin’de düzenlenen Dünya Üniversite Yaz Oyunlarında 4x400 bayrak yarışında gümüş madalya, 400 metre engelli koşusunda bronz madalyalar kazandı. Çok sayıda spor etkinliğine katıldı önemli dereceler elde etti. 
2016 yılında survivor yarışmasına katılan ünlü yarışmacılardan birisidir. Survivor yarışmalarında, 2018 yılında 2. 2022 yılında ise 6. Oldu. Evli ve bir çocuk annesi olan Nagehan Karadere 2024 survivor All Star yarışmasında, kırmızı takımda yer alıyor.

Survivor All Star 2024 Nihat Altınkaya Kimdir?
Nihat Altınkaya, televizyon dizilerinde, kliplerde kendisini göstermiştir. 1979 Karabük doğumludur ve Rizeli ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Profesyonel voleybol oynamıştır. Daha sonra boks eğitimi almış ve gece kulüplerinde çalışmıştır. 
Nihat Altınkaya, 2012 survivor ünlüler ve gönüllüler yarışmasına katılmış ve şampiyon olarak tamamlamıştır. Çok sayıda televizyon dizinde yer almış ve bazı dizilerde başrollerde oynamıştır. 2024 survivor All Star yarışmasının erkek yarışmacılarından birisidir ve kırmızı takımda yer alıyor.

Survivor All Star Aleyna Kalaycıoğlu Kimdir?
Survivor all star 2024 yarışmasının kadın yarışmacılarındandır ve kırmızı takımın kadın yarışmacısı olarak kadroda yer alıyor. 1998 Bursa doğumludur ve Amerika’da uçak mühendisliği alanında eğitim almıştır. 
Voleybol sporu yapıyor ve survivor yarışmasına katılmak için 2021 yılında başvuru yapmıştır. Başvurusu kabul edilmiş ve ilk 6’da yer alarak yarışmacılar listesine eklenmiştir. 2024 yılında da yarışmacılar arasında yer alıyor.

TV8 CANLI İZLE

Bu yazı 17 OCAK 2024 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (1)

Ne Söylemek istersin ?

Azra e.
2024-01-17 16:22:48

Survivor all star 2024 çok heyecanlı ben poyrazı tutuyorum inşallah o kazanacak

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.