Sitene Canlı TV Yayını Ekle

Sitene TV ekle ve bir çok Televizyon kanalını kendi sitende izlet.

Sizde sitenizde yada bloğunuzda HD kalitesinde bir TV kanalını veya tüm TV kanallarını izletmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sitende TV izletmek için bir çok yöntem vardır. Fakat bu yöntemlerin çoğu tüm kanalları bir arada sunmaz, kalitesiz yayın yaparlar, embed kodlarının görünümü sitenize uymayabilir, zor ve zaman alan embed kodları ile uğraştırır. Sürekli çoğalan bir kanal sayısı ile en iyi kalitede canlı yayın hizmeti veren Kuzey TV sizinde bu canlı TV hizmetini kullanıcılarınıza sitenizde izletmenize olanak tanımaktadır. Birden çok kullanım şekli ile her türlü internet sayfasına uyum sağlayan kodları ile Kuzey TV çok rahat ve hızlı bir şekilde sitene canlı TV eklemeni sağlayacaktır.

Sitenize canlı TV kodunu eklemeden önce hangi yöntem ile ve hangi yapıda canlı TV izleteceğinize karar vermelisiniz. Yani sitenizde her kanal için ayrı bir izleme sayfası olacak ise bunun için embed yada iframe kodunu kullanarak tek tek tüm kanallar için ayrı ayrı kod eklemeniz gerekecektir. Eğer sitenizde tek sayfada tek kod ile tüm kanalları izletecekseniz bunun için iframe kodu ile Kuzey TV player kodunu alıp sitenizde Canlı TV yayını vermek istediğiniz yere eklemelisiniz.

< / > Sitene Ekle
Sitene Canlı Yayını ekle..

Canlı TV Embed - Tek Tek Kanal Ekleyebilirsiniz

Canlı TV izleteceğiniz kanalı seçerek Iframe embed kodu ve embed kodunu sitenizde veya bloğunuzda kaynak kod kısmına eklenyin. Bu embed kodu ile TV kanalları tek tek eklemeniz gerekecektir. Bu kod için bir örnek verecek olursak, Wordpres script ile canlı TV sitesi yapacaksanız sitede her bir kanal için ayrı ayrı makale oluşturup kanal embedlerini eklemeniz gerekecektir.


Canlı TV Embed Yan Liste (Iframe) - Tüm Kanallar

Bu canlı tv embed'i ile tüm kanalları uğraşmadan vermeniz mümkündür. Bu TV izletme yöntem yalnızca iframe olarak kullanılmaktadır. Çünkü yayınlanan kanalların listesi ve yönlendirmesi için gerekli tüm sayfalar burada hazır olduğundan sadece iframe kod ile mümkündür. Görünüm ile ilgili tüm seçenekleriniz belirledikten sonra "Önizleme Uygula" butonu ile yayının son halini gördükten sonra canlı tv iframe kodunu sayfanızda istediğiniz yere koymanız mümkündür.

Tek kanal canlı TV izleme kodunda olduğu gibi bu kodumuzda da görüntünün bozulmaması için önerdiğimiz ölçüler vardır. Bunun yukarıdaki ölçülerden farkı olmasının nedeni iframe verilen sayfada bir kanal listesi mevcuttur. Bu kanal listesinin logolu hali ile genişliği 120px dir, düz liste hali genişliği 180px değerindedir. Bu rakamın tam genişlikten çıkartılarak yukarıdaki embed oranlarından hesaplanması mümkündür. Bunun yanısıra aşağıda verilen oran hesaplama yöntemide direk olarak kullanılabilir.

Örnek 1: Sitenize canlı tv izletmek istediğiniz video boyutu 480 X 270 (px) olsun. Bu ölçü için düz liste hali için genişlik değerine 180, logolu hali için 120 değer eklediğimizde elde edilen yeni boyutu düz listede 660 X 250, logolu da 600 X 250 olacaktır. Embed kodunu bu ölçü ile almalısınız.

Örnek 2: Sitenize canlı tv embed'i ekleyeceğiniz alanın genişliği 720px olduğunu düşünürsek. Bu değerden düz liste için 180, logolu liste için 120 değerini çıkardığımızda genişlik değeri düzlistede 540px, logolu listede 600px etmektedir. 540px veya 600px değerini yukarıdaki tek kanal embed ölçüsü hesabından hesapladığımızda yükseklite 540px için 304px, 600px için 338px çıkacaktır. Sonuç olarak düz liste için 720 X 304 (px), logolu liste için 720 X 338 (px) olarak embed'inizi almalısınız.