Kuruluş Osman son bölüm izle

ATV

Kuruluş Osman, Bozdağ film imzalı bir televizyon dizisidir. Dizinin ilk gösterimi 20 Kasım 2019 tarihinde televizyonda dizi severlerle buluştu. Kuruluş Osman tarihi, dram, gerilim ve aksiyon içerikli bir dizidir. Dizi Osmanlı imparatorluğunun temellerini atan Osman Gazi'ni hayatını konu alıyor. Beylikten, büyük bir imparatorluğa uzanıyor.

Dizinin başrolünde Burak Özçivit (Osman Bey), Özge Törer (Bala Hatun), Yıldız Çağrı Atiksoy (Malhun Hatun), Faruk Aran (Alaaddin Bey), Emre Bey (Orhan Bey), Yiğit Uçan (Boran Alp) ve Çağrı Şensoy (Cerkutay Alp) gibi isimler yer alıyor. Toplam 142 bölüm yayınlandı. ATV veya Youtube üzerinde kuruluş osman son bölüm izle seçeneği ile dizinin son bölümüne ulaşabilirsiniz. Kuruluş Osman dizisi her çarşamba saat 20.00'de ATV'de.

Kuruluş Osman Oyuncuları
Kuruluş Osman dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler;

Burak Özçivit
Yıldız Çağrı Atiksoy
Faruk Aran
Özge Törer
Emre Bey
Çağrı Şensoy
Yiğit Uçan
Berk Erçer
Ecem Sena Bayır
Emin Gürsoy
Sevilen dizi Kuruluş Osman, oyuncu kadrosunda yer alan isimleri yukarıda listeledik. Reytinglerde her zaman üstte kalmayı başarabilen bir dizidir.

Osman Gazi Kimdir?
I. Osman veya Osman gazi, Osmanlı beyliğinin ve Osmanlı Hanedanının kurucusu ve ilk padişahıdır. Osman Bey'in yaşadığı dönemde Osmanlı beyliği küçük bir beylikti. Yaptığı savaşlar ve cesaretiyle beyliği büyüdü ve sancağa dönüştü. Daha sonra ölümünden sonraki dönemlerde ise Koca bir Osmanlı İmparatorluğuna dönüştü.

Osmanlı İmparatorluğunun kurucusudur. Kuruluş Osman Türk televizyon dizisi de Osmanlı Devletinin kurucusu olan Osman Gazi'nin hayatını, yaptığı mücadeleleri ve küçük bir beylikten koca bir devlete dönüşümünü anlatıyor.

Kuruluş Osman 143 Bölüm Ne Zaman?
Kuruluş Osman 143. bölüm 10 Ocak Çarşamba akşamı saat 20.00'de ATV ekranlarında olacak. 3 Ocak akşamı bölüm gelmedi çünkü yılbaşı dolayısı ile kuruluş Osman 143. bölüm 3 Ocak'ta yayınlanmadı. 10 Ocak'ta dolu dizgin ve heyecan dolu 143. bölüm ATV'de sevenleri ile buluşacak.

Kuruluş Osman Dizisi Kaç Bölüm?
Kuruluş Osman 2019 yılından itibaren toplam 5 Sezon olmak üzere 142 bölümden oluşuyor. İlk gösterimi 20 Kasım 2019 olmakla birlikte yayınlandığı ilk günden itibaren büyük bir seyirci kitlesine ulaşmayı başaran başarılı bir dizi oldu.

Kuruluş Osman Dizisi Nerede Çekiliyor?
Kuruluş Osman dizisinin nerede çekildiğini merak eden izleyicileri google üzerinden sürekli dizinin nerede çekildiğini araştırıyor. Bizde bu diziyi seven ve izleyen seyirciler için nerede çekildiğinin sorusunun cevabını sunuyoruz. Kuruluş Osman dizisi Beykoz ilçesine bağlı Riva mevkisinde çekiliyor. İstanbul2un kuzyine bulunan bu bölge aynı zamanda Kardeniz kıyısında bulunuyor. 

ATV CANLI İZLE

Bu yazı 08 OCAK 2024 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.